podstrona_528fcb5dfc40330efb06cb6861359849.jpg

W Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej działam od 8 lat. Moja praca poselska opiera się na zrozumieniu potrzeb różnych osób. Jestem świadoma tego, że należy zapewnić warunki życia godne dla ludzi w różnym wieku. Dlatego, będąc członkiem Komisji Polityki Społecznej i Rodziny współtworzyłam prawo, które wspiera rodziny na różnych etapach życia – od narodzin do wieku senioralnego. Zaproponowane działania służą jednemu – poprawie jakości warunków życia. Aby zmiany były skuteczne, należy wprowadzać je z empatią i zrozumieniem. Warto słuchać opinii pochodzących z różnych środowisk. W ten sposób jesteśmy w stanie budować Polskę, która jest silna i nowoczesna. 

Zdobyte przeze mnie do tej pory doświadczenie, pozwoliło kreować rozwiązania, z których osobiście jestem dumna. Wprowadzony został jeden z najdłuższych w Europie, roczny urlop rodzicielski. Od 1 stycznia 2016 roku rodzice, opiekunowie oraz rodziny zastępcze będą otrzymywać świadczenia rodzicielskie w wysokości 1000 zł netto miesięcznie przez rok po urodzeniu dziecka. Natomiast od 2013 roku wszystkie zajęcia prowadzone w przedszkolach publicznych, wykraczające poza ustalony czas bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki, kosztują nie więcej niż złotówkę. Warto wspomnieć także o ulgach podatkowych dla rodzin wielodzietnych. Kwota odliczenia na trzecie dziecko wzrosła z 1688 złotych do 2000 złotych. Na czwarte i każde kolejne dziecko z 2224 złotych do 2700 złotych. W ubiegłym roku szkolnym wprowadziliśmy bezpłatny podręcznik dla uczniów. Dostało go wtedy 516 032 dzieci. W obecnym roku szkolnym z bezpłatnego podręcznika skorzysta już 1 825 523 uczniów klas pierwszych. Działania te służą całym rodzinom, które powinny ze spokojem patrzeć w przyszłość. Bezpieczną przyszłość Polsce gwarantują także przedsiębiorcy. Dlatego należy zadbać o warunki sprzyjające rozwojowi  firm. Warto zapewnić narzędzia oraz udogodnienia sprzyjające polskim przedsiębiorcom. Cieszę się, że mogłam pracować nad ustawą abolicyjną. Daje ona możliwość umorzenia nieopłaconych składek na ubezpieczenie społeczne z tytułu prowadzonej działalności ponad 400 000 przedsiębiorcom. 

Pracując w Sejmie, tak samo jak w życiu, cały czas szukam rozwiązań, które pozytywnie będą zmieniały Polskę. Kocham Polskę, dlatego tak bardzo zależy mi,  aby na co dzień tworzyć kraj, w którym wszyscy mieszkańcy będą zadowoleni z jakości swojego życia.

Udostępnij:

Powiązane: